Чому на фасаді з'являється цвіль та грибок

Фасад є вашою візитною карткою. Саме по ньому складається враження про будинок. Навіть якщо всередині інтер’єр гарний і сучасний, а зовнішні стіни будівлі при цьому будуть покриті плямами біокорозії, це буде величезним мінусом.
Саме на фасад йде найбільше навантаження від опадів, спеки, вітру та інших зовнішніх впливів. Він повинен надійно захищати приміщення, створюючи приємний мікроклімат, зберігаючи тепло взимку і прохолоду в літню спеку.
Основною проблемою фасадів є:
  • поява тріщин, руйнування цілісності;
  • біокорозія;
  • поява плям, іржі, висолів;
  • руйнування декоративного шару (штукатурки, фарби).

Більшість проблем можна уникнути на етапі будівельних або ремонтних робіт, якщо правильно обрати матеріали та наносити їх, дотримуючись технологічних вимог.

Наприклад, поява тріщин виникає, якщо:

  • основа нерівна:
  • майстер не усунув тріщини та нерівності й не зашпаклював їх;
  • неправильно оброблені шви утеплювача: якщо, наприклад, стики між плитами закладені цементним клеєм, а не монтажною піною;
  • майстер не користувався грунтуючою фарбою перед нанесенням декоративного шару, що знижує адгезію і може викликати відшарування;
  • порушена технологія при монтажі утеплювача (замало клею, погано промазані плити, економія дюбелів, відсутність деформаційних швів та ін.), що призводить до зміщення плит з часом;
  • порушені правила укладання армуючої сітки (наприклад, вона покрита клеєм тільки зверху, а не з двох сторін) або вона взагалі відсутня.

Ще одна проблема, яка часто зустрічається – висоли, тобто білі соляні плями. Вони з’являються через проникнення вологи під час проведення фасадних робіт. Щоб уникнути цього, не можна проводити роботи під час опадів, а стіни від зовнішнього впливу потрібно захищати за допомогою фасадної сітки.

Також висоли можуть виникати через додавання в продукти (клей, штукатурку) неякісної води.

Але однією з головних проблем є біокорозія. Цвіль і грибок часто вражає стіни будинків, псуючи зовнішній вигляд, а також негативно впливає на здоров’я мешканців.

Щоб цього уникнути необхідно ще на етапі будівництва або ремонту врахувати можливу появу цієї проблеми. Найбільш вразливим місцем для появи біокорозії є частина будівлі, яка виходить на північ. Вона гірше висихає після опадів, тому що не освітлюється сонцем. Також сприяє появі цвілі кліматичні умови регіону (наприклад, у Львові часто дощить). Викликати цвіль може наявність архітектурних елементів на фасаді (виступи, сходи, водостоки та інше). Вони затримують вологу, в результаті чого виникає грибковий наліт, адже ці організми не можу існувати без води.

Звести до мінімуму ризик біологічної корозії можна за допомогою фасадних систем, які “самоочищуються”. Йдеться про силіконові штукатурки та фарби, які відштовхують воду і змивають таким чином з поверхні стіни бруд, пил та висоли. Це актуально для регіонів з великою кількістью опадів, будівель, які розташовані поруч з проїжджою частиною або фасади яких виходять на північний бік.

Таким чином, якщо не порушувати технології, фасад, покритий силіконовими матеріалами, може простояти багато років і лише періодично (раз в 5-10 років) його можна мити та фарбувати свіжою фарбою на силіконовій основі. В іншому випадку цвіль може з’явитися вже в перший рік після початку експлуатації.

 

Поділитися цією сторінкою в соціальних мережах
Читайте також

Чому тріскаються стіни і як це побороти

Чому тріскається плитка на підлозі

Чому на стінах з’являється цвіль?

Фінішна шпаклівка: як правильно шпаклювати