Помилки утеплення, які дорого вам коштуватимуть

Утеплення фасаду – дуже складний і відповідальний процес. Тут не можна порушувати технологію, розраховувати витрати матеріалів “на око” і зневажати факторами зовнішнього впливу, такими, як наприклад, опади. Навіть дрібні помилки під час утеплення будинку можуть дорого вам коштувати, якщо не притримуватись простих та легких рекомендацій.

Правильна товщина утеплювача

Перша поширена помилка — коли замовник самостійно вирішує якої товщини утеплювач йому потрібно купити для фасаду, не враховуючи так звану “точку роси”. Тобто, коли товщини пінопласту або мінеральної вати недостатньо і повітря, в якому міститься волога, починає конденсувати на поверхню стіні в середині приміщення.

В результаті з’являється грибок та цвіль. У такому разі всі намагання вивести біокорозію навіть за допомогою спеціальних хімічних засобів не дасть результату, поки “точка роси” не буде винесена за межу приміщення. А це можна зробити лише збільшив товщину утеплювача. Така помилка може дуже дорого коштувати, тому що фасад доведеться суттєво переробляти.

Підготовка основи

Друга помилка — ігнорування підготовкою основи, коли економлять на грунтівці та грунтуючій фарбі, а також не відчищають стіни від пилу та бруду. В результаті адгезія між матеріалами та основою є недостатньою і може відбутися розшарування (відпадання штукатурки або клею для утеплювача і так далі), особливо якщо додатково порушена технологія виконання робіт.

Не шкодуйте клей!

До речі, третя помилка — порушення технології — це теж поширена помилка, яка призводить до величезних зайвих витрат. Серед них:

  • погане промазування пінопласту або мінеральної вати клеєм. Нагадуємо, що плита повинна бути промазана не менше, ніж на 60% від своєї поверхні.
  • неправильна обробка швів між утеплювачем. Дуже часто їх заробляють тим самим клеєм, а не монтажною піною, як цього вимагає технологія.
  • неправильне нанесення клею на армуючу сітку. Вона повинна бути “утоплена” в клей з двох боків.
  • перед нанесенням декоративної штукатурки не використана грунтуюча фарба. Цей продукт містить у своїй структурі кварцовий пісок та інші речовини, які значно підвищують адгезію між основою та штукатуркою, а також працюють як захисний шар, що відштовхує вологу.

Ці помилки призводять до появи тріщин на фасаді, відшарування декоративного шару і утеплювача вже після першого сезону.

Опади та волога – ворог робіт по утепленню

Нарешті, четверта помилка, навіть дві, що пов’язані між собою, це коли роботи по утепленню проводяться під час опадів. Потрапляння вологи між шарами системи утеплення дуже негативно впливає на результат. Погіршується адгезія, шари погано висихають, з’являється біокорозія, суттєво знижується якість продуктів (клею, штукатурки, фарби).

Щоб уникнути цих проблем потрібно використовувати фасадну сітку, яка захищатиме стіни від потрапляння опадів. Також кожному шару потрібно давати висохнути, щоб параметри продукту набрали своєї міцності та відповідали технічній карті, заявленій виробником. Відзначимо, що опади та висока вологість можуть значно вплинути на час висихання продуктів.

Не викидайте гроші!

Отже, щоб не платити значно більше за утеплення свого будинку:

  • правильно обирайте товщину та тип утеплювача, щоб уникнути появі біокорозії у приміщенні. Якщо не знаєте як, проконсультуйтесь з фахівцями.
  • не ігноруйте підготовку основи! Пам’ятайте, що саме на ній буде триматися вся система утеплення, якою вона не була.
  • не порушуйте технології. Уважно читайте те, що написано на упаковці з продуктом та виконуйте рекомендації виробників.
  • не працюйте з фасадом під час опадів, користуйтеся захисною фасадною сіткою, а після дощу давайте шарам системи утеплення добре висохнути від вологи. Враховуйте, що опади впливають на термін висихання клею, штукатурки та фарби.
Поділитися цією сторінкою в соціальних мережах
Читайте також

Чому тріскаються стіни і як це побороти

Чому тріскається плитка на підлозі

Чому на стінах з’являється цвіль?

Фінішна шпаклівка: як правильно шпаклювати